همکاریهای اطلاعاتی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با سایر نهادها

  سپاه و ارتش در کلیه امور اطلاعات نظامی ( تاکتیکی ، عملیاتی و راهبردی ) با یکدیگر همکار بوده و در تعامل با هم می باشند .

-      سپاه و نیروی انتظامی در کلیه امور اطلاعات امنیتی داخلی با یکدیگر همکار بوده و در صورتی که نا امنی در کشور به حدی برسد که دیگر نیروی انتظامی توان مقابله با آن را نداشته باشد ، مسئولیت ایجاد امنیت در کشور بر عهده سپاه می باشد .

-     سپاه و وزارت اطلاعات در مقوله اطلاعات امنیتی و اطلاعات سیاسی ( خارجی و داخلی ) همکار بوده و خط مشی اطلاعاتی توسط وزارت اطلاعات و شورای عالی امنیت ملی و مجمع تشخیص مصلحت نظام مشخص و معین می گردد .

-     سپاه و وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران و سایر نمایندگی های خارج از کشور در زمینه اطلاعات سیاسی خارجی با یکدیگر همکاری اطلاعاتی دارند .

-     سپاه ، ارتش ، نیروی انتظامی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در زمینه اطلاعات صنعتی نظامی و انتظامی ضمن تبعیت از خط مشی اطلاعاتی وزارت دفاع و ... ، همکاری اطلاعاتی دارند .

-     سپاه به دلیل داشتن مسئولیت در بسیج نیروی مقاومت با کلیه حراست های وزارت خانه ها و سازمان های دولتی و همچنین ارتباط داشتن با سازمان های غیر دولتی می تواند همکاری اطلاعاتی داشته باشد .

-     آحاد مردم کشور جمهوری اسلامی ایران به دلیل ارتباط از طریق نیروی مقاومت بسیج با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همکاری اطلاعاتی دارند .

/ 0 نظر / 222 بازدید